fbpx

räätsamatkad

toimub: Kevadest Sügiseni

Osalejate arv: 20 - 60

Toimumispaik: Kõrvemaa looduskaitseala

Kõrvemaa looduskaitseala lummavad Koitjärve ja Kõnnu raba ootavad kevad-kuni sügisperioodil matkajaid enda mitmekülgse loodusega tutvuma. Kogenud giidi juhtimisel läbitakse umbes 4-6 kilomeetrine matk rabas, saades tuttavaks nii piirkonna ajaloo, kui ka seal pesitsevate taimede ning loomadega.

Rabas liigutakse räätsadel, mis lihtsustavad vesisemal perioodil sealset liikumist ja loovad paindlikuse külastada ka raba soisemaid piirkondasid. Transport rabaserva ja tagasi kulgeb 6×6 ZIL 131 tüüpi militaarveoautode kastis, mis lisab räätsamatkale meeldejääva elamuse. Õigele loodusseiklusele kohaselt lõppeb matk lõkkega laagriplatsil, kus ootab ees matkajook ja võimalus grillida lõkkel vorste.

Matk algab Nelijärve Puhkekeskuse või Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse parklas, kust edasi liigutakse ühiselt 6×6 ZIL 131 tüüpi militaarveoautode kastis, mis on sinna spetsiaalselt reisijate veoks kohaldatud. Neid veoautosid on meil välja panna 4, seega suudame korraga matkale viia üle 60 inimese.

Räätsamatkal on kaasas matkajuht, kes räägib teile  paikkonna ajaloost ja kõigest, millest sealsel loodusel pakkuda on. Sõites jõuatakse välja Koitjärve või Kõnnu raba äärde, kust algab  põnev, umbes 4 – 6 kilomeetrine räätsaretk matkajuhi juhendamisel. Soovi korral on võimalik võtta ette ka pikema distantsiga matk. Rabaretkeks on meil laos kuni 60 paari räätsasid, mille sidemed sobivad kõiksuguste sportlike jalavarjudega. 

Peale paaritunnist rahuliku matka Kõrvemaa maalilises looduses jõutakse laagriplatsile, kus põleb lõke ja pakutakse ilmale vastavat matkajooki. Samuti kuulub matka lõppu toitev kõhutäis- ‘rännumehe’ supp ja lõkkel grillitud vorstid. 

Matka hind sisaldab: Transporti Zil safariautol suusamatka starti ja finišist tagasi matkakeskusesse, räätsasid , matkaeinet ja matkajooki ning matkajuhi teenust.

Võtke meiega julgelt ühendust, et saaksime vastata tekkinud küsimustele ning planeerida koos räätsamatka Kõrvemaal!

HIND: 35€ INIMENE + KM