fbpx

klassiekskursioon-
metsaseiklus kõrvemaal

AEG: MAI LÕPP KUNI JUUNI ALGUS

Osalejate arv: 20-40inimest.
TOIMUMISPAIK: JÄRVI PIKKJÄRVE RMK LAAGIRPLATS

HIND: 64 EUR/INIMENE (ÕPETAJA TASUTA)

Klassiekskursioon metsaseiklusena kujutab endas põnevat ja õpetlikku ööpäeva Kõrvemaa kaunis looduses. Programmi osaks on transport militaar-veoauto kastis, mis viib matkasellid Järvi Pikkjärve äärse RMK laagriplatsile. Ühiselt läbitakse looduses toime tulemise koolitus, õpitakse vibude ja airsoft relvadega laskmist, läbitakse GPS orienteerumismatk ja mängitakse nutikust ning head koostöö oskust nõudvaid meeskonnamänge. Lisaks sellele ootavad lapsi järve ääres ka veerõõmud-  kaks suurt kümnekohalist kummipaati ja kümmekond SUP aerusurfilauda- muidugi koos päästevarustusega. Laagriplatsil on meie poolt kohal väliköök, kus valmivad matkasellide kolm maitsvat kõhutäit ning suured sõjaväetelgid, kus väsinuna seiklustest magatakse.

Sissejuhatuseks tutvustame lastele päevakava ja laagri kodukorra reegleid. Peale seda pakume toitvat lõunasööki ja algavad hoogsad tegevused Pikkjärvel. Lapsed saavad selga päästevestid ja läbivad vajaliku koolituse. Rannas on valmis kaks suurt kolmekohalist kummipaati ja kümmekond SUP aerusurfilauda. See kuidas ja kaua järvel möllatakse, sõltub ilmast. 

Kui lapsed on ennast ära kuivatanud ja ümber riietunud, alustame  looduses toime tulemise koolitusega. Arutame ühiselt üldse metsa sattumise võimaluste üle, räägime olukordadest  mis viivad eksimiseni ning kuidas seda riski vähendada saab. Räägime ilmakaarte määramisest, uurime kompassi, kaarte ja mängime metsas läbi ühe “äraeksimise” koos kõige sinna juurde kuuluvaga. Õpetame kuidas looduses hädaolukorras ööbida, millest toituda ning kuidas erinevatel viisidel tuld teha. Samuti anname teadmisi, kuidas eksimise korral ennast otsijatele paremini märgatavaks teha, ning palju muud olulist ja põnevat.

Õhtupoolik näeb ette vibu ja õhkrelvade proovimist, kogenud juhendajate valvsa pilgu all.

Peale õhtusööki saabub vaba aeg ning mõistlikul ajal ka öörahu. NB! Selle mõistliku aja kehtestavad klassiga kaasas olevad õpetajad. Nende sõna on ka meile seaduseks.Hommikul ootavad matkaselle soojad pannkoogid ning peale kehakinnitamist algavad lahedad meeskonnamängud. Meeskonnamängu lõppedes pakitakse asjad ja koristatakse laager. Kui varustus on veoautosse ära pandud,  jagame teile kätte kaardid, GPS seadmed ja muu tarviliku, sest järgneval matkal saate eelmisel päeval õpitut praktikas järele proovida. Teie ülesandeks on teha läbi iseseisev, umbes viie kilomeetri pikkune retk, kus esimeseks ülesandeks on leida raba servast algav Kõnnu raba laudtee. Toredale teekonnale jääb Kõnnu raba, kaks vaatetorni, võrratu Paukjärv ja  Soodla jõgi. Matka lõpus on Matkajuht koos veoauto ja laste kottidega teil vastas ja sõidutab seltskonna Aegviidu raudteejaama. Sellega loeme omapoolse osa lõppenuks. Enne rongile minekut avaneb kauaoodatud  võimalus kaasa võetud taskuraha kasutamiseks. Saate külastada kohaliku kauplust. Peale seiklust kulub jäätis, limps ja muu kehakinnitus marjaks ära!