fbpx

off-road seiklus

toimub aastaringselt

Osalejate arv: 4 – 100 inimest.

Toimumispaik: Rajad on umbes 30 kilomeetri raadiuses ümber Aegviidu. Aegviidu alev asub 60 kilomeetri kaugusel Tallinnast.

Off-road seiklus kujutab endast autoorienteerumist, kus meeskondade eesmärgiks on etteantud aja jooksul leida loodusest  võimalikult palju kontrollpunkte. Tegemist on meeskondliku võistlusega, mille võidab meeskond, kes on kogunud etteantud aja jooksul enim kontrollpunkte.

Off-road seikluse liikumisvahendiks on klassikalised UAZ retro maasturid, mis on tuntud oma headuses metsas liiklemises ning teevad orienteerumismängu isikupäraseks. Mängu navigatsioonivahenditeks klassikaline maastikukaart ja GPS.

talverada

Otsitavaid kontrollpunkte on 70. Rada on veidi kergem ja sobib suurepäraselt talvisel ajal.

põhjarada

Otsitavaid kontrollpunkte on 130 ja sealne teedevõrgustik on ebakorrapärasem ning “veetakistusi” ja reljeefi on sellel rajal rohkem.

Enne seiklusmängule suundumist jagatakse osalejad stardis meeskondadeks, peale mida toimub lühikene instruktaaž, kus osalejad viiakse kurssi kaardi, GPSi ja UAZ maasturi eripäradega. Autod koos meeskondadega stardivad rajale 3 – 5 minutilise intervalliga. Mängu eesmärk on leida üles võimalikult suur hulk kontrollpunkte, mille tähisteks on metsas puudele kinnitatud värvilised tahvlid, mis näitavad punkti numbrit ja salasõna.

Meeskondade ülesanne on need tahvlid leida ja saadud salasõnad tabelisse kirjutada. Auto juhtimise, kaardi jälgimise ja GPS-seadmega kontrollpunktide reaalse leidmisega on tegevust kogu meeskonnale. Tegemist on valikorienteerumisega, mis tähendab seda, et kontrollpunkte on looduses rohkem, kui selle ajaga reaalselt leida jõuab. Seega on võistkonna strateegia planeerimisel ja õigete valikute tegemisel väga suur roll.

Meie jaoks on väga oluline, et tooksime inimesi rohkem loodusesse, kuid jätkasime looduse enda järel ka puhtalt maha. Seetõttu on oluline toonitada, et “Off-road seikluse” rajad on avalikel metsateedel ja seoses sellega on me tegevus legaalne, läbimõeldud ning mitte loodust hävitav. Igasse kontrollpunkti pääseb mööda metsateid ja seega ei ole tegemist brutaalse looduse hävitamisega. Suur osa nendest teedest on väga viletsas seisukorras ja liikumisvahendina maasturi kasutamine on igati põhjendatud.

 

Aegviidu ümbruses on ettevalmistatud kaks rada: 

Hind: 345 + KM eurot auto.

NB! Täpne hind sõltub rajale minevate autode arvust, sõidu pikkusest ja stardi ning finišikoha valikust.