fbpx

kummipaadimatkad

toimub: SUveperioodil

Osalejate arv: 4 kuni 200

Toimumispaik: Keila, Jägala, Võhandu, narva jõgi

Kui klassikaline rafting on kummipaadisõit suurveeperioodil ja kärestikes, siis kummipaadimatkaks nimetame samade raftide ehk kummipaatidega matka jõel. Kummipaadimatk on üks mõnus, seltskondlik ja turvaline viis, kuidas erinevate ilusate Eesti jõgedega vee pealt tutvuda. Matka on võimalik korraldada nii Keila, Jägala, Võhandu kui Narva jõel seltskondadele suuruses 4 kuni 200 inimest. 

Iga meie korraldatav paadimatk algab instruktaažiga, kus seletame lahti paadi juhtimisvõtted ja räägime ohutusest. Ohtuse tagamiseks järgneb instruktaažile päästevestide selga panek ning seejärel suundutakse jõele matkama. 

Nagu öeldud on tegemist seltskondliku ning turvalise veekogul matkamise viisiga. Seltskondlik, sest ühes paadis saab olla korraga 4 kuni 10 inimest. Turvaline, kuna need paadid on nii suured ja stabiilsed, et ümber pole võimalik neid jõgedel keerata. Kõige hullem, mis juhtuda saab on see, et paat jääb kärestikus kivi otsa kinni. Sellel juhul tuleb paat lahti tõmmata ja seiklus jätkub. 

Meie soovitame jõgesid nagu Keila, Jägala, Võhandu ja Narva Keila jõgi. Seda põhjusel, et need jõed on meie poolt kontrollitud ning lahti saetud.

HIND: 30-35€ INIMENE + TRAANSPORDIKULU

Jõgedest: 

  • Keila jõe trumbiks kaugus Tallinnast ning seetõttu on sinna hea ja mugav tulla. Sellisel juhul saab matk algab Jõgisoolt ja lõpeb Keilas.
  • Jägala jõel on sobivaks Voose kant. 
  • Võhandu jõgi, mille puhul on tegemist on Eesti „matkajõgede kuningaga“. Seal saab matk algab Leevilt ja lõppeb kas Süvahavval või Reo silla juures. Sellele lõigule jääb hulk veskitammesid, kärestike ja võimsaid liivakivipaljandeid. Põnevust ja silmailu on rohkem kui mis iganes muul Eesti jõel.
  • Narva jõgi, mille puhul on tegemist Eesti mõistes hiidsuure jõega. Peipsi järve suubub nii Eesti kui Venemaa poolt suur hulk jõgesid, kuid välja läheb vaid Narva jõgi ja seetõttu jõel laiust ja voolukiirust piisavalt. Põnevust lisab ka see, et tegemist on piirijõega- riikide vaheline piir jookseb jõe keskel ja valele poole sattumine ei ole lubatud. Narva jõele minek eeldab pikemat ettevalmistust. Minek on vaja kooskõlastada piirivalvuritega ja saada vastav luba. Seda retke tasub planeerida vaid suurematel seltskondadel. Narva jõel saadab meie meeskond matkalisi mootoriga kummipaadil. Jälgime, et ei toimuks tahtmatut piiririkkumist ja turvame matkalisi.

 

Kõige mõistlikum on matka planeerides võtta meiega ühendust, et saaksime ühise arutelu käigus leida optimaalseima lahenduse.